Produkcja i montaż ogrodzeń Janusz Pęcak
tel. (081) 751 94 39
tel. kom. 601 234 799

Realizacje

Wykonanie ogrodzenia przeprowadzane jest etapowo z uwzględnieniem technologii i rodzaju montowanych zabezpieczeń. 

1. Niwelacja terenu

Zawsze przed rozpoczęciem prac budowlanych tak i w przypadki montażu ogrodzeń konieczne jest usunięcie przeszkód budowlanych i terenowych na przestrzeni montażu. Wykopujemy zatem korzenie drzew i krzewów, elementy fundamentowe, usuwamy drzewa  i krzewy. 

2. Wyznaczenie linii ogrodzenia

Za pomocą geodezyjnych metod oraz zestawu palików i sznurków wyznaczamy linię ogrodzenia z uwzględnieniem nierówności poziomu terenu oraz miejsc zamontowania bram wjazdowych i furtek.

3. Rozmierzenie posadowienia słupków

Bardzo prezyzyjnie wyznaczamy a bardziej rozmierzamy miejsca posadowienia słupków, zwłaszcza przy ogrodzeniach modułowych ma to znaczenie podczas późniejszej instalacji paneli, które nie zmienią już swoich wymiarów!

4. Wykonanie podmurówki ( jeśli jest w planie )

Po wykopaniu odpowiedniego wykopu kładziemy dobrze zaprojektowany fundament, często zbrojony oraz wykonujemy podmurówkę i słupki ( jeśli mają być betonowe )

5. Posadowienie lub wymurowanie słupków

Wznoszenie słupków wymaga profesjonalnego podejścia dlatego wykonuje te czynności doświadzcony murarz specjalizujący się w realizacji ogrodzeń. Jeśli robimy ogrodzenie siatkowe instalujemy słupki metalowe dostarczane do kompletu ogrodzenia przez producenta.

6. Montaż siatki ogrodzeniowej lub modułów ogrodzenia

Ogrodzenia siatkowe wymagają na tym etapie uważnego rozciagnięcia siatki na słupkach . Siatkę przycinamy na wymiar. Ogrodzenia modułowe montujemy przez instalację dobrze dopasowanych i gotowych paneli ( stalowych, drewnianych, kutych lub hybrydowych )

7. Montaż bram wjazdowych i furtek

Ostatnim elementem wieńczącym to dzieło jest instalacja bram wjazdowych, coraz częściej wyposażonych w sytemy automatycznego otwierania i zamykania oraz bramek i furtek wejściowych.

Ogrodzenie gotowe!© 2014 ogrodzenia-sztachety.pl entro.pl
strzałka do góry